Pozycjonowanie a Page Rank

pagerank-pozycjonowanieCzy znasz najlepsze sposoby na szybkie i pewne zdobycie wysokiego PR dla twojej strony? Niby PR nie ma takiego wpływu na pozycjonowanie jak kiedyś, ale bardzo przydaje się przy sprzedaży linków. Jest to wciąż najbardziej namacalny wskaźnik określający moc strony i jego wartość.

Oczywiście ludzie którym pozycjonowanie nie jest obce nie patrzą na niego, chyba, że zależy im na zwiększeniu PR. Wiemy jednak, że ludzie kupujący linki nie koniecznie wiedzą jak pozycjonowanie działa i oni już wartość linka uzależniają od magicznego zielonego paska. Pozycjonowanie strony w taki sposób by zyskała jak najwyższy PR jest dość proste. Dużo prostsze niż pozycjonowanie na konkretne frazy i walka o pierwsze miejsca w wyszukiwarkach. Należy zdobić linki z innych stron o wysokim PR. Jest w internecie masa takich stron. Nie należy tez zdobyć linków ze stron o zerowym PR. Dodatkowo należy unikać linków wychodzących ze swojej strony. I to w zasadzie trzy najważniejsze zasady.

Jak widzisz pozycjonowanie nie wiele ma wspólnego z podwyższaniem swojego PR. Dla tego też wskaźnik ten tak bardzo ostatnio stracił na znaczeniu. Nie wspomnę nawet o metodach które o pozycjonowanie nawet nie zahaczają a na celu mają jedynie zbudowanie tak zwanego fake PR.